Programm

Teisipäeval, 23. aprillil tähistab kirjandusfestival Prima Vista maikuise kirjanduspeo eelsündmusena ülemaailmset raamatu ja roosi päeva.

Kell 11–18 on Tartu Ülikooli raamatukogu fuajees avatud raamatulaat, kus raamatuid ja roose pakuvad  kirjastused Ilmamaa, Koolibri, Petrone Print, Varrak ja Tartu Ülikooli Kirjastus. Toimub rooside soodusmüük. Iga lugejat, kes kingib sel päeval raamatukoguhoidjale roosi, ootab kingitus.

Minu PrantsusmaaKell 17 esitleb Eia Uus Tartu kaubamaja III korruse aatriumis Apollo raamatupoe juures oma uut raamatut "Minu Prantsusmaa". Autor näitab ka pilte Prantsusmaast.

Autor läheb Prantsusmaale lapsehoidjaks ja leiab end peagi Normandiast, maalilisest maamajast, kus tema hoolealusteks saavad aastane tüdruk ja nelja-aastane poiss. Laste ema on ekstsentriline ajakirjanik ja toidukirjanik, isa advokaat… ja neil on käsil „õnnelik lahutus“. Kulgedes, kord lastega, kord üksi Normandia ja pere Pariisi-korteri vahet, jääb autorile piisavalt ka oma aega Prantsusmaad tunnetada.

Kaubamaja külastajatele jagatakse roose ning kinkides roosi Apollo poe müüjale saad vastukingiks ühe hea raamatu.

Kell 18.30 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu (Struve 1) kohvikus Gaudeamus Esimese Sammu konkursi laureaadi väljakuulutamine ja esinemine. Koostöös Tartu Loomemajanduskeskuse noore kunsti oksjoniga esitavad oksjonitöödest inspireeritud tekste kirjanikud Maarja Pärtna, Joanna Ellmann, Tõnis Vilu, Kaspar Jassa ja Berk Vaher. Avatud on noore kunsti näitus.


Ülejäänud programm lisandub varsti.